Pro uchazeče

 
 
 
 
 

Pracovní inzerce


Při hledání práce uchazečům o zaměstnání doporučujeme sledovat nabídku volných pracovních míst zveřejněných na našich webových stránkách, na různých pracovních portálech (např. www.jobs.cz, www.prace.cz, www.dobraprace.cz apod.) a v denním tisku.

Pokud budete mít o určitou pozici zájem, zašlete nám, prosím, prostřednictvím odpovědního tlačítka pod inzerátem svůj profesní životopis. Můžete také připojit motivační dopis a přílohy obsahující další doplňující údaje.

Neváhejte se přihlásit do výběrového řízení na více pracovních míst zároveň. I kdyby se jednalo o velmi podobné pozice, každou z nich může mít na starosti jiný konzultant. Přestože si materiály uchazečů podle potřeby v rámci společnosti vzájemně předáváme, zaslání reakce na všechny vhodně zvolené inzeráty uvítáme.

Při výběru inzerátů, na které se chystáte odpovědět, buďte, prosím, realističtí a berte vážně informace, které jsou v textu obsaženy. Abyste měli šanci na úspěch, je třeba, abyste splňovali základní kvalifikační předpoklady. Jestliže je tedy v inzerátu uvedena např. aktivní znalost cizího jazyka na pokročilé úrovni, nejedná se o formalitu, ale máme k tomu nějaký důvod - klientem může být nadnárodní firma, v níž veškerá jednání probíhají jinak než v češtině, anebo práce vyžaduje pravidelnou komunikaci s obchodními partnery ze zahraničí.

Na druhou stranu však není nezbytně nutné, aby Váš profesní profil dokonale kopíroval seznam požadavků z inzerátu. Existují profese, k jejichž výkonu musíte mít určité dispozice či nadání, ale předchozí praxe není potřeba.

Zájemci o práci někdy mají pocit, že je zasílání životopisu zbytečné a že by bylo lepší se rovnou domluvit na osobním setkání. To ale bohužel není možné. Uvědomte si, prosím, že uchazečů může být i velmi mnoho a životopisy nám pomáhají se mezi kandidáty lépe orientovat. Bez životopisu navíc není možné vybrané uchazeče představit ve společnosti, pro niž pracovníky hledáme. Všichni firemní klienti na zasílání životopisů důsledně trvají, zpracování CV se tedy stejně nevyhnete.

Jak správně sestavit profesní životopis najdete společně s dalšími radami na následujících stránkách.